top of page
lpg-yedek-parcasi_hizmet_g87_600x400_kfd

Tüm LPG Markalarının Bakımları İçin Hizmetinizdeyiz

Tüm LPG markalarının bakımlarını, üreticisinin belirlediği prosedürlere göre yapıyoruz. Değişen parçaları size teslim ediyor, şeffaf ve kaliteli hizmet sunuyoruz. Bakımlarda orjinal parça veya ithal muadil parçalar kullanıyoruz.. Ülkemizde kullanılmış ve halen kullanılmakta olan LPG sistemlerinin isimlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Atiker Fast, Atiker MultiFast ,Atiker SafeFast, Atiker Microfast, Atiker Nanofast,  WentGas, Lovato Fast, Lovato, Lovato Easy Fast Smart, Lovato DI, Milano, KME Diego G3, Kme Akme, StarLux, Tartarini , Omvl , Omvl Dream, Zavoli Alisein, Zavoli, Zavoli bora, Romano, Bigas, Tomana, Versus,  Eureka4, Emmegas I, Autronic,Mimgas SGI, Mimgas, Mimgas Pro, Fema, AG, Elpigaz, EcoTech1, Ecotech2,  Longas, Baykan,  FBR,  Platinca,  EasyJet,  LandiRenzo, Landi, Tomasetto, Omvl, Logas, E-gas Sly, Brc Seq.24, Brc Seq.Fast, Brc Seq.56, Brc, Aldesa, Kit MTM, Bravo, Easygas, Ultragas, Ramses, Nlp, Ekogas, Okcan, Stefanelli, Gasitaly, Gasitaly F5,  Stargas, Vikars, PrinsVSI,  MGS, Lpgtech, Europegas, Ac Stag, Emer, ,Destro, Cangas, Platinca, Ultragas, ,GFI.

LPG SİSTEMİNİZDEKİ ARIZALAR SİZİ KORKUTMASIN

Arızaları deneme yanılma yöntemiyle değil, tecrübe ve bilgi birikimimiz ile çözüyoruz. Size yeni bir araba aldıracak masrafları yaptırmıyor, yatırımını yaptığımız son teknoloji cihazlarımız ile arızanızı teşhis ediyoruz. Arızların %90'ı yanlış montaj sonucu sistemin veya bazı parçaların yanlış çalışmasından kaynaklanır. işte bu sebeple LPG markasından çok daha önemli olan işçiliktir. Bir LPG sisteminin montajı 3-4 saatte bitiyor ise bu ileride çıkacak sorunlara hazır olmanız gerektiği anlamına gelir.

Yazılımlar - Kopya.jpg

AYAR VE YAZILIM KAYNAKLI ARIZALAR

Bir çok araçta çok küçük ve önemsenmeyen yazılımsal hatalar büyük ve çözülemeyen problemler oluşturur. Dünyada tüm LPG markalarının kullandığı 5 farklı tip yazılım vardır. Araca bağlandığımızda tüm parametreleri tek tek kontrol eder, sistemin mükemmel çalıştığından emin oluruz.

regülatör.jpg

REGÜLATÖR ARIZALARI ve REGÜLATÖR - BEYİN DEĞİŞİMİ

LPG regülatörü genellikle montajı yanlış yapılan parçalar arasında en önde gelenidir. Su giriş ve çıkışlarının konumu, montaj edildiği konum ve yükseklik çok önemlidir. Malesef günümüzde 3 saatte montaj yapmaları ile övünen firmalar tarafından yanlış takılır. Sonuç olarak da istenmeyen sorunlar oluşturur.

enjektör.jpg

ENJEKTÖR ARIZALARI ve ENJEKTÖR DEĞİŞİMİ

En yaygın montaj hatalarındandır. öncelikle hangi motor için hangi enjektörün kullanılacağı doğru belirlenmelidir. Subap açma kapama süresi çok kısa olan bir motorda yavaş enjektör kullanılması büyük hatadır. aynı şekilde tersi de büyük hatadır. Enjektörlerin montaj şekli de sık yapılan hatalar içirisindedir. Enjektörün monte edildiği yer ve konum çalışması üzerinde çok etkilidir. hortum boyları ise genelde yapılan hataların başındadır.

Fluid Check

MAP SENSÖRÜ ARIZALARI VE MAP SENSÖRÜ DEĞİŞİMİ

Map sensörü veya sıcaklık basınç sensörü en sık arızalanan parçalardandır. Çoğunlukla kirli gazdan dolayı bozuldukları söylense de genellikle montaj şeklinin yanlış yapılmasından dolayı arızalanırlar. Her marka map sensörünün nasıl monte edilmesi gerektiğini montaj klavuzunda mutlaka gösterir. Ancak çoğu gazcı buna dikkat etmez.

şamandıra.jpg

MULTIVALF - ŞAMANDIRA ARIZALARI VE ŞAMANDIRA DEĞİŞİMİ

Şamandıralar kullanılan tanka özel olarak seçilmeli ve monte edilmelidir. Şamandıraların düzgün çalışması için tanklara göre açıları vardır. bu açılara dikkat edilmez ise göstergenin düzgün çalışmaması, az yada çok gaz alması gibi sorunlar yaşanır. Simit tanklarda ise şamandıra ile beraber tankın konumu çok önemlidir.

filtre.jpg

lLPG FİLTRESİ KAYNAKLI ARIZALAR VE LPG FİLTRE DEĞİŞİMİ

Filitreler genelde montaj yeri olarak çok önemsenmeyen, ancak aracın özellikle yükte çalışmasını olumsuz etkileyen parçalardır. malesef motorun hareketli parçalarının dibine konan, yada egzos manifolduna çok fazla yakın bir çok filtre uygulaması görülebilir. Periyodik bakımlarda LPG filtresinin ve gaz kesici filtresinin değiştirilmesi çok önemlidir.Kullanılan filtrenin kalitesi de çok önemlidir. Müşterinin güvenliğinden ziyade maliyete önem veren gazcıların filtre değişimlerine çok dikkat edilmelidir.

gösterge.jpg

LPG GÖSTERGE ARIZALARI VE LPG GÖSTERGE - DÜĞME DEĞİŞİMİ

Göstergelerdeki en sık rastlanan arıza seviyenin düzgün göstermemesidir. Malesef bunun önüne geçilmesi İtalyan tipi tanklarda mümkün değildir. Çünkü multivalf (şamandıra) kullanılan tanklarda dalga kıran yoktur. En pahalı markadan tutun, en uygun fiyatlı markalara kadar tümünde bu sorun geçerlidir. Göstergelerdeki bir diğer sorun ise elektriksel problemlerdir ve genelde kablolamadan yada şamandırada kullanılan sensörden kaynaklanır.

landirenzo-lpg-tanklari.jpg

LPG TANK DEĞİŞİM VE LPG TANK TADİLAT

LPG tankları 10 yılda bir değiştirilir. Muayeneden geçemeyen LPG li araçların genelde sıkıntısı LPG tankının ömrünün dolmasıdır. LPG tanklarının kullanım süresi üretildigi tarih itibariyle 10 yıldır.

Her marka LPG sisteminin LPG tankı değişimi yapılabilir. Yetkili ve TSE belgeli otogaz montaj servislerinde bu işlem 1-3 saat civarında tamamlanabilir.

LPG Bakım ve Arıza Tespit: Hizmetler
bottom of page